הטיפולים > דיקור סיני

הדיקור הסיני מתבסס על הפילוסופיה הסינית עתיקת הימים. פילוסופיה זו רואה באדם כמכלול ומאמינה שכל כאב ומחלה הם תוצאה של חוסר איזון מערכתי בגוף או ההפרעה בזרימת הצ'י (אנרגיה) של הגוף.
 
השימוש במחטי הדיקור מפעיל את נקודות ספציפיות בגוף, שילוב הנקודות הוא זה אשר ישיב את האיזון והתנועה הטבעית של הצ'י, ויובילו להחלמה וטיפול בכאב. 
 
הרפואה הסינית מיפתה לאורך הגוף מסלולי אנרגיה הנקראים מרדיאנים, לאורך מסלולים אלו, נמצאות נקודות הדיקור. לכל אחת מהנקודות מיוחסות סגולות אנרגטיות המשפיעות על הגוף, על תנועת האנרגיה בגוף ועל תפקודים שונים. לאחר התשאול ואבחון המקרה המשלב אבחנת דופק ואבחנת לשון, נבחרות נקודות ספציפיות לטיפול המתאים ביותר. בעזרת הטיפול ניתן לטפל הן בביטוי (הסימפטום) והן בשורש הבעיה.
 
 לרפואה הסינית מספר אסכולות, בקליניקה בכפר סבא אילן משלב בין 3 טכניקות דיקור שונות. לכל מטופל ולכל בעיה מותאמת הטכניקה הרלוונטית.

אסכולת הרפואה הסינית המסורתית  (Traditional Chinese medicine) שהיא העתיקה והמוכרת מבין האסכולות. אסכולה זו מתאפיינת באבחנה לפי סינדרומים. לאחר אבחנת הסינדרום והבנת התהליך שהוביל אליו, נבחר שילוב הנקודות המתאים ביותר לטיפול במקרה.

שיטת האיזון של דר' טאן. שיטה זו מתאפיינת בדיקור שאינו ממוקד באיזור הכאב. שיטה זו מביאה לתוצאות מיידיות ולהקלה בכאב. המשל הסיני הוא שבדיוק כפי שכשמחזיקים מקל ביד (כשיש שמש) מיד יופיע גם הצל של המקל.

השיטה השלישית ידועה בשם "שיטת הצב".בשיטה זו אנו ממפים את כל הגוף באיזור הבטן, בדומה לרפלקסולוגיה שבה הגוף ממופה בכפות רגליים. בעזרת דיקור באיזור הרלוונטי בבטן ניתן לטפל בבעיות באזורים אחרים בגוף.

הדיקור תמיד מתבצע במחטים דקות סטריליות וחד פעמיות. 

במידה ויש חשש ממחטים ניתן להשתמש גם במחטים עדינות במיוחד המתאימות לדיקור ילדים ופעוטות.


לפניה: